KLASİK YUNANİSTAN TURU

TUR PROGRAM

1. Gün - İstanbul - İpsala (gece Yolculuğu)

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü, 20:30 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı) 21:00 İncirli Ömür Plaza Önü 22:30 Tekidağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri Siz Değerli Misafirlerimizle Buluşmamızın Ardından Hareketle Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala Güzergahlarını Takiben İpsala / Kipi Sınır Kapısına Hareket Ediyoruz. Yol Güzergahımızın Üzeri Olan Tekirdağ Verecek Olduğumuz Molamızın Sonrasında Gece Yarısı İpsala Türk Sınır Kapısına Varıyoruz.


2. Gün - İpsala - Kalambaka (meteora) - Atina

İpsala Türk Sınır Kapısındaki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerinden Sonra Meriç Nehri’nin Üzerinden Geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısına Geliyoruz. Buradaki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerimizin De Yapılmasından Sonra Atina’ya Devam Ediyoruz. Yol Güzergahımızın Üzerinde Olan Meteora (Kalambaka) Ulaşmamızın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Meteora Turumuza Başlıyoruz (30 €). Meteora Ortodoks Keşişler Hristiyanlığın İlk Dönemlerinde İnzivaya Çekilmek, Tanrı Ya Daha Yakın , Dünyevi Konulara İse Daha Uzak Olmak Amacıyla Bu Manastırları Yapmışlar. Bir Diğer Sebep İse, Keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı Egemenliğinden Korumak Amacıyla Bu Bölgeye Kaçmalarıymış. Her Bir Manastır 300 M. Kadar Yükseklikteki Kayaların Üzerine Yapılmış. İnsan İlk Gördüğünde İnanamıyor, Çok Etkileyici, Meteora Turumuzun Ardından Atina Yolculuğumuza Devam Ediyoruz. Akşam Saatlerinde Atina Ulaşmamızın Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Pire Limanında Bulunan Tavernalar Bölgesine Geçiş Yapıyoruz. Rehberimizin Belirleyeceği Saate Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. (10 €) Konaklama Atina’da Bulunan Hotelimizde.

 

3. Gün - Atina

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Atina Şehir Turumuza Başlıyoruz. Panoramik Şehir Turumuz Kapsamında Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı, Likavitosi Tepesi, Panathenic Stadyum, Harry Trouman Meydanı Heykeli, Konservatuvar, Türk Elçilik Binası, Eski Saray, Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın Konutları, Evzon Askerlerinin Nöbet Değişimi, Ulusal Park, Zappion Sergi Sarayı, “St. Paul, St. Nikodimos, Bizans” Kilisesileri, Syntağma Meydanı, Parlemento Binası “Meçhul Asker Anıtı” Tarihi Grande Bretage Oteli, Heinrich Schliemann’ın Evi, 19.Yy Neo Klasik Yapılar (Akademi - Üniversite – Kütüphane) Merkez Bankası, Ag. Dionissios Katedrali, Omonia Meydanı, Kolokotroni Heykel Meydanı, İlk Meclis Binası, Olympiyat Köyü Göreceğimiz Yerler Arasındadır Panoramik Şehir Turumuz Sonrasında Atina’nın Simgesi Olan Acropolise Geçiş Yapıyoruz. (Acropolis Giriş Ücreti : 25 €) Acropolis Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Olarak Düzenlenecek Korinth Kanalı Turuna Katılabilirler (30€) Tura Katılmayacak Misafirlerimiz Alışveriş İçin Günboyu Serbest Zaman . Misafirlerimiz Akşam Plaka’da Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Taverna Eğlencesine Katılıp Sirtaki Yapabilirler, Uzo Eşliğinde Yunan Mezelerinden Tadabilir Geç Saatlere Kadar Eğlenebilirler(45 €). Taverna Turumuzun Ardından Otelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Otelimizde

 

4. Gün - Atina - Kavala

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Atina’da Bulunan Hotelimizden Ayrılarak Selanik İstikametine Doğru Yola Çıkıyoruz Selanik Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Ms.303 Yılında Roma Döneminde Paganizm Anlayışı Dışında Bütün İnanışlar Yasak Olduğundan, Şehrin İnsanlarını Hristiyanlığı Kabul Etmeye Davet Eden Ve Bu Nedenle İmparator Gallerius Tarafından Aslanlara Atılarak Katledilip İlk Hristiyanlarca Aziz İlan Edilen Aziz Demetrios Adına Makedonik Mimari Tarzda İnşa Edilmiş Aynı Adlı Aziz Demetrios Kilisesine Gidiyoruz. Mezarının Da Bulunduğu Kiliseyi Görüp Fotoğraf Çektikten Sonra Aynı Cadde Üzerinde Bulunan En Yoğun Duygularımızı Yaşayacağımız Konsolosluğumuzun Arka Bahçesinde Yer Alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğduğu Evi Gezip Fotoğraf Çekiyoruz. Ardından Selanik Şehrini Tepeden Panoramik Olarak Görebileceğimiz Selanik Kalesini Ziyaret Ediyoruz. Burada Vereceğimiz Yaklaşık 15 Dakikalık Fotoğraf Molası Ardından Panoramik Olarak Yapacağımız Kısa Selanik Şehir Turumuz Esnasında Rotonda, Bei Hamamı, Hamza Bey Camii, Galerius Kapısı , Aristoteles Meydanı Gezileri Sonrası İzmir’e Benzerliğiyle Dikkati Çeken Kordon’a Gidiyoruz. Kordon Boyunca İlerleyerek Yine Bir Osmanlı Yapısı Olan Beyaz Kule’yi Görüyoruz, Büyük İskender Heykeli Ünlü Alışveriş Mağazalarının Bulunduğu Thisimiski Caddesi Gezileri Sonrası Öğleden Sonra Kavala’ya Doğru Hareket Ediyoruz. Kavala’ya Ulaşmamızın Ardından Kavala Turumuzu Yapıyoruz Tur Esnasında Liman, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Yaptırttığı İmaret, Kanuni Sultan Süleyman Zamanında Yapılan Su Kemerleri, Ve Pargalı İbrahim Paşa Zamanında Yapılan Dört Köşe Cami (Günümüzde Kilise Olarak Kullanılmakta) Görülecek Yerler Arasındadır Şehir Turumuz Ardından Misafirlerimizin Yemek Yiyebilmeleri Adına Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz Konaklama Kavalada Bulunan Hotelimizde.


5. Gün - Kavala - İskeçe - Gümülcine - İstanbul

Sabah Alacağımız Kahvaltının Ardından Xanthi/İskeçe Şehrine Geçiyoruz. İskeçe’de Şehir Meydanındaki Osmanlı Yapısı Olan Ve Çalışır Durumdaki Saat Kulesini Görüp Fotoğraf Çektikten Sonra Birleşmiş Milletler Unesco Tarafından Koruma Altına Alınan Türk Mahallelerini Görüp Fotoğraf Çekiyoruz. Tüm Misafirlerimizin Katılımı İle Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Vistonida Gölü Üzerinde Bulunan Porto Lagos Kilisesi’ne Geçiş Yapıyoruz.(5€) Sonrasında Bir Diğer Türk Yerleşim Yerlerinden Olan Komotini/Gümülcine’ye Gidiyoruz. Gümülcine’de Şehir Gezisi Kapsamında Eski Ve Yeni Cami, Şehir Meydanı, Kılıç Heykeli Ve Türk Mahallelerini Görüp Fotoğraf Çekip, Tarihi Çukur Kahve De Kahvelerimizi İçtikten Sonrası Kipi Sınır Kapısına Gidiyoruz. Burada, Pasaport Gümrük Ve Freeshop Alış Verişlerinden Sonra Meriç Nehri Üzerinden Geçerek Aynı Gümrük Ve Pasaport İşlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında Da Yaparak Türkiye Ye Giriş Yapıyoruz. İpsala, Keşan, Tekirdağ Yolunu Takip Ederek Gece Geç Saatlere İstanbul Ulaşıp, Sizleri Tur Başlangıcında Almış Olduğumuz Yerlerde İndirerek Turumuzu Bitiriyoruz.

TUR TARİHLERİ

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişilik Odada

Kişi Başı

0-2 Çocuk

3 - 12 Çocuk

25.09.2019 – 29.09.2019

179 €

269 €

149 €

159 €

09.10.2019 – 13.10.2019

179 €

269 €

149 €

159 €

25.10.2019 – 29.10.2019

179 €

269 €

149 €

159 €

13.11.2019 – 17.11.2019

179 €

269 €

149 €

159 €

Fiyata Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

×
Geri Dön